SOSYAL İÇERİKLİ PROJELER

KADIN VE ÇOCUK KONUK EVİ:
Sosyal Belediyecilik anlayışıyla fiziksel, duygusal, cinsel ve ekonomik istismara uğramış kadınların psikososyal ve ekonomik problemlerinin çözümlenmesi için kadın derneklerinin ve sosyal hizmetlerin desteği ile kadın ve çocuk barınma evi Uşaklıların hizmetine sunulacaktır.

ÇEÇELİ KARAMURAT SEVGİ EVLERİ:
Işık, Bozkurt ve Karaağaç Mahallelerinde düşünülen sevgi evlerinde soğuk kış günlerinde sokakta kalan gidecek yeri olmayan mağdur ve muhtaç vatandaşlarımızın barınacakları, ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri mekanlar oluşturulup bu kimselerin tekrar topluma kazandırılmaları için motivasyonlarının sağlanacak.

YAŞLILAR VE SAHİPSİZLER KÖYÜ:
Kalfa Korusunda yapılacak olan 5 yıldızlı tatil köyü görünümünde ki yaşlılar ve sahipsizler köyünde yaşlı, bakıma muhtaç ve kimsezis vatandaşlarımız fizik tedavi imkanları dahil her türlü yaşam konforuna sahip olacak.

PROJE BANKASI:
Mevcut belediye hizmet binası içiresinde oluşturulacak proje bankası birimiyle  vatandaşlarımıza projelerini sunmasına imkan vererek kent sakinlerini kent sahibi bilinci ile taşıtıracaktır. Beğenilen projeler uygulamaya geçtiğinde sahiplerinin adının yaşatılması ve diğer vatandaşlara proje teşviki için isim hakkı verilecektir.

STK PLAZA:
Uşak sınırları dahilinde Uşak adına çalışan sivil toplum kuruluşlarını mevcut belediye hizmet binası içinde tek çatı altında toplayarak vatandaşlarımız da ki örgütlülük bilincini ortaya çıkarmak ve bu kuruluşlara kolaylıkla ulaşabilmelerini sağlamak, sivil toplum kuruluşlarının içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıyı bir nebze de olsa çözeceği kanaatinde olduğumuz bir projedir. Aynı zamanda kent konseyi toplantılarının yapılabileceği öğrenci kluplerininde olabileceği restoren ve kafetaryaların hizmet verdiği bir birim oluşturmak sosyal belediyecilik anlayışımızın bir ürünüdür.

 

Site Login